Postovani, imam skoro od kada znam za sebe neku kvrzicu na levom testisu. . . Povremeno mi je stvarala probleme u vidu otoka. . . Ali u poslednje vreme imam bolove. . . Citajuci na internetu dosao sam do zakljucka da to moze biti tumor, medjutim pregledom urologa ustanovljeno je da je to zadebljanje vene na "jajetu" koje dovodi do pregrejavanje spermatozoida i ono iznosi 3. 4 mm, a za operaciju je potrebno od 3. 5mm i navise. Uradio sam spermogram koji je u redu, sve to prema recima urologa koji nije nesto bio komunikativan i bez nekih jasnih odgovora. Ovim putem zeleo bih da se raspitam posto sam iz unutrasnjosti, koliko traje operacija, posle-operativni tok, troskovi operacije i koliko je sigurno da se te kvrzica nece ponovo pojaviti? Srdacan pozdrav, mozete odgovoriti i na moj e-mail. Hvala.

    Odgovoreno: 11. 12. 2011.

Komentari na pitanje: #91540

    • Da, u pitanju je varikocela. Posto posle sportskih aktivnosti imam otok i bol u testisu mislim da je operacija neophodna, jer u poslednjih god dana ugojio sam se 15 kg zbog izbeavanja setnji i sporta, pa me zanima ako ovim putem dajete te info koliko kosta operacija? Cak sam dobio informaciju da varikocela kvari spermatozoide i dovodi do potpunog gubitka? Hvala jos jednom. Srdacan pozdrav.