Postovani imam jedno pitanje pre dva meseca me je boleo malo desna prepona i imao pritisak u stomaku jer sam nosio kutije paprike iso sam kod doktora on mi je rekao da mi je uvecan ingvinalni otvor i poslao me na hirurgiju, kada sam otisao kod hirurga on mi je rekao da je zacetak bruha i da moram da radim trbusnjaci da ojacam trbusni zid medjutim ja nisam radio trbusnjake i pre neki dan sam drugu pomoga neku ogradu da preveze i tu sam dizao tesko posle tog dana prepona desna me opet pocela da zeza da me ziga sama po sebi, zigame kada sedim ili kada hodam po neki put to je blag bol, jer kada me prvi put zigalo ja sam bio i kod privatnika on mi je rekao da je nadrazena pa dali biste mi rekli sta da radim jer nemam nikakvo izbocenje da bih mislio da je bruh ali se plasim da ga ne dobijem, imam 20 godina jer sam mlad pa bih vas zamolio za vase strucno misljenje i hvala unapred jer verujem da bi mi vas odgovor bio od velike pomoci i jos nesto kada sedam na stolicu ili se dizem tada me neboli negome ziga samo po sebi hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Radi se o pocetnoj kili. Pazite se dizanja tereta jer svako "napinjanje"
      otvara kanal kojim se pojavljuje kila.
      uostalom ako se bude pojavila, to se danas lako hirurski resava.