Dragi dokore, imam 19 godina.: d imam problem kad mokrim. Mlaz tece sporo i na kraju moram da istiskam da sve izbacim jako iritira. Nekad ako mi dodje do mokrenja a ne mokrim narednih sat ili 2 kasnije traje jako sporo i dugo, pre mi nije bilo tako. Simptome imam oko 5 meseci, mozda i duze. Nikad nisam bio ninakavoj terapiji niti radio dodatna ispitivanja. Ne bolujem ni od ceg drugog. Ne pusim niti sam ikada pusio, alkohol veoma retko konzumiram, droge nikad nikakve. Zanima me sta da uradim? Dali je nesto ozbiljno? Mogu li samo da uzmem neke tablete ili da posetim lekara?

    Odgovoreno: 09. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Bilo bi najbolje da idete na pregled.
      pretpostavljam da se radi o zapaljenjskom procesu na prostati, ali to treba dokazati.
      laboratorijske analize krvi i mokrace, urinokultura, bakterioloski pregledi, ultrazvuk besike i prostate.