Postovani, dijagnoza oligospermija. Vec mesec dana pijem lek nolvadesk i prexead pa jos malo treba da idem na kontrolu spermograma. Moje pitanje je da li za vreme koriscenja nolvadesk leka moram da imam zasticen odnos ili ne? Da li se sme ostati u drugom stanju (sto bi mi volele da se desi) ali kazu da je lek jak.

    Odgovoreno: 09. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Antiestrogen nolvadex se u principu daje kod oligospermija. Iskontrolisite spermogram posle mesec
      dana jer neki pacijenti reaguju paradoksalno smanjenjem broja spermatozoida umesto povecanjem.
      u tom slucaju se prekida terapija. Inace traje tri i vise meseci.
      odnos ne mora da vam bude sa zastitom.