Postovani doktore, bila sam na cistoskopiju. Cistoskopski nalaz sa vagine like epitelom na trigonumu i levi orificijum bombastican. Prepisani lekovi su mi naturoplex 2x1, pul. Monural 1x1 na 20 dana i nospa 2x1. Hocete li mi molim vas objasniti sta je to od cega ja bolujem, i jel je normalno to da mi je levi "orificijum bombastican"? Kako je meni doktor objasnio, zvao je i nacelnika da pogleda jer to nikad nije video. . Ti mokracni kanali su u obliku cevcice a moj je vise buckast? On kaze da je to normalno? Sta vi mislite? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 09. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Na vratu besike izmenjena sluzokoza sto nije verifikovano biopsijom.
      otvor levog uretera u besiku je izmenjen. Nadam se da je nacelnik dobro video da se ne radi o ureterokeli,
      urodjenoj anomaliji koja bi morala da se operativno resava.
      terapiju imate pa ce mo videti.