Molim vas za savet. Bila sam dva puta na pregledu urologa i sve je bilo relativno uredu, poslednji put pre dve godine. Tegobe koje imam su jako cest nagon za mokrenjem i cesto mokrim, budi me ujutru bez obzira koliko tecnosti popijem uvece, i skoro konstantan osecaj kao da mi se mokri iako nije tako. Urin pokazuje dosta bakterija ponekad, a urinokultura uredna kad god je proverim (jednom godisnje) , pre pet godina sam imala eserihiju, bar nesto konkretno. . . Kod ginekologa sve takodje relativno uredu, malkice sekreta ali cak mi nisu prepisane ni vaginalete, pregledana i na ultrazvuku sve ok. Problem koji imam jeste gastroloski, tj, stalno sam puna gasova i pila sam lekove za to tri nedelje medjutim oduvek je bilo tako i cini mi se da ni lekovi nisu puno pomogli. Moje pitanje je da li gasovi mogu da prouzrukuju neki pritisak na besiku pa je to problem jer ja ne znam sta bi drugo moglo biti kad su svi rezultati ok. Druga stvar koja je moj problem je anksioznost i poremecaj napetosti, neki tip depresije. . . Da li mozda to moze da pravi problem? Da, inace ovaj problem traje vec godinama. Hvala puno unapred!

    Odgovoreno: 10. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Stolicu na bakterije i gljivice i eventualno kolonoskopski pregled uradite.
      takodjer uiradite cervikalni i vaginalni bris na bakterije i gljivice kao i vaginalni sekret.
      sa ovim nalazima idite kod urologa.
      mozete i meni dojaviti nalaze na moj meil ali se pozovite na broj ovog pitanja.