Dragi doktore, moj muz je bolovao zauske (epidemija u istocnom sarajevu) . Otekao mu je lijevi testis, uradjen ultrazvuk, urolog zadovoljan sa rezultatima, cak i naglasio da testis i nije bas toliko bio otekao koliko se desava ostalima. Od novembra 17 nije imao temperaturu niti otok iako je koristio antibiotike do novembra 25. U ponedeljak tj decembra 5 je radio spermogram (po mojoj zelji) . Rezultat nalaza je bio azospermija. On ide na dalje testiranje ali me zanima da li je moguca azospermija zbog toga sto nije proslo 72 dana (koliko traje spermatogeneza) ili vjerovatno postoje i drugi razlozi. Da li je moguce popraviti ovaj nalaz, uzmimo u obzir da ne pije, ne pusi. . . Hvala vam od srca.

    Odgovoreno: 07. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Najverovatnije da je azospermija zbog orhitisa levog testisa usled parotitisa /mumsa/.
      dobro je sto je samo jedan testis zahvacen.
      za ocekivati je da ce desni testis imati normalnu spermatogenezu.
      proverite spermogram posle nekoliko meseci.
      sada bi u obzir dosli biljni preparati.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #91389

    • Hvala vam puno na vasem odgovru. Da li ste iz proslosti imali slicnu situaciju i kakvi se rezultati ocekuju? Hvala vam puno!