Postovani doktore, vec duze vreme radim laboratorijska ispitivanja zbog aglutinacije u spermi. Prema poslednjem spermogramu i spermokulturi pronadjeno mi je da imam escherichia coli veci broj i ureaplasma urealyticum >=10 e5 cfu. Radio sam i spermatozoidna at i nalaz je 7. 4 ku/l. Interesuje me sta moze biti uzrok aglutinacije? Antibiotike (visiren, erythomycin) sam redovno pio ali escherichia coli i ureaplasma se redovno vracaju. Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Uzrok je infekcija koju imate.
      odnosi dok se ne izlecite su sa zastitom.
      leci se i partnerka.
      antibiotici sami nisu, kao sto i vidite, dovoljni.
      potrebno je promeniti ishranu, koristiti suplemente, drugim recima ojacati imunitet, pa
      tek onda ocekivati poboljsanje spermograma.
      ako vas o tome vise zanima, mozete se javiti na moj meil. Obavezno navedite datum i broj ovog pitanja.