Uradjen mi je ultra zvuk abdomena i konstatovano mi je da imam vodenu cistu na \\lijevom bubregu dim. 11 sa 6cm. Nemam neke tegobe osim cesceg mokrenja zbog povecane prostate velicine zelenog oraha, vase misljenje molimvas da mi odgovorite, godina mi je 65.

    Odgovoreno: 02. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Ako sam dobro razumeo cista 11x 6 cm.
      velika je i predpostavljam da raste van bubrega. U tom slucaju moze da se sklerozira ali i ne mora.
      u slucaju da raste unutar bubrega, onda je treba sklerozirati da ne bi svojim rastom destruktivno delovala na
      bubrezno tkivo.
      sklerozacija se vrsi specijalnom iglom kroz kozu u lokalnoj anesteziji.
      inace ciste su benigne tvorevine u bubregu.