Postovani doktore, moja dijagnoza jevaricocella i. Sin gr iii. Pokusavana je skleroimbolizacija lijeve testikularne vene ali iz tehnickih razloga nije izvedena. Rekli su mi da ce pokusati ponovo sa drugom metodom. Ne znam koliko je to uspjesno?? Rekli su mi da uradim analizu ejakulata tj spermogram trenutni nalazi su mi: broj spermatozoida u 1ml: 17x109/l pokretljivost u prva 2h: aktivni: 10% u mjestu: 20% nepokretni: 70% leukociti: lako umnozeni granulociti makrofagi i limfociti malo bakterija. . Vitalnost spermatozoida u toku prva 2h zivi: 90% mrtvi 10% citomorfoloska analiza spermatozoida: 1. Normalni sp. . 75% 2. Abnormalan nukleus 10% 3. Mikrosperija 10% 4. Ostale patoloske forme 5% sve ovo sam vam napisao iz razloga sto ne znam o cemu se radi, prije nekolika mjeseca mi je zena dosla sa papirom od svog ginekologa da uradim spermogram sto sam i uradio i onda nastaje sve ostalo. Znam razlog zbog cega sve ovo radim jer ja i moja supruga vec 5 god pokusavamo postati roditelji. Ali ne znam koliko je sve ovo opasno, da li je izljecivo mislim da li ce uspjeti drugi operativni zahvat, i da li sam mozda ja uzrok zbog cega moja supruga ne moze ostati u drugom stanju?? Unaprijed zahvalan!!!!

    Odgovoreno: 01. 12. 2011.
    • Poštovani,
      Vi imate malo manji broj spermatozoida nego sto je dozvoljeno ali je pokretljivost spermatozoida
      smanjena. Za smanjenu pokretljivost je najodgovornija varikocela pa se ona zato i operise.
      ako vama embolizacija nije uspela onda nadjite neki veci centar gde ce moci varikocelu da vam rese.
      ujedno imate i infekciju pa je treba istraziti i pravilno leciti.
      ako nesto niste razumeli javite se na moj meil.