Postovani molio bi da mi pojasnite laboratotorijski nalaz spermograma. Makroskopski pregled ejakulata: volumen 6, 2, ph7, 6, viskoznost normalna, likvefakcija 15, spermatozoida/ml 0, 35, spermatozoida/v 2, 17, leukocita nema, okruglih celija nema, zivih i nezivih spermatozoida nedovoljan broj za diferenciju, progresivno brzo 1, progresivno sporo 1, nepogresivno -, nepokretni 2, aglutacije nema. Napomena: u 40 vidnih polja bojenog preparata centrifugata nadjeno je 6 avit. Sp. I 9 vitalnih sp. Od kojih su 2 sp. Sa citoplazmadskim ostatkom vrata, 1 sp. Anguliranog vrat, 3sp. Uvrnutog repa, i 3 sp. B. O puno hvala

    Odgovoreno: 25. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Spermogram je dosta neobican.
      predlazem da ga ponovite za nedelju dana.
      ako nalaz bude slican onda vidite sa vasim urologom da se potrazi uzrok/hormoni, asa, bakterioloski
      pregledi, nacin zivota, koriscenje opijata itd. /.