Za pocetak nisam siguran da trenutni problem koji imam pripada grupi uroloških problema ali bih vas ipak zamolio da mi odgovorite. Pre oko šest meseci tokom snažne erekcije a zatim i ejakulacije koju sam imao osetio sam (cuo zvuk) tihog pucanja u stomaku. Od toga dana su mi poceli jaki bolovi u stomaku koji se javljaju sa vremena na vreme i traju po nekoliko dana. Bolove inicia: 1. Podizanje bilo kakvog predmeta/tereta, cak i od par kilograma 2. Erekcija penisa od tridesetak sekundi kao i ejakulacija kada se dogodi bilo koja od ove dve stvari, vrlo brzo, samo nakon par minuta, kreca veoma jak i tup bol u stomaku. Ovaj bol traje nekoliko dana i njegov intenzitet se tokom tog perioda postepenio smanjunje da bi na kraju u potpunosti prestao zatim imam periode od po par dana ili nedelja u kojima pazim da ne podižem bilo kakav teret i u kojima ne naprežem penis i u tom periodu bola uopšte nema. Medutim bol se ponovo javlja kada uradim bilo 1. Ili 2. Možda nije loše napomenuti da od tog dogadaja (od pre šest meseci) imam problem da podignem obe ruke u vis istovremeno (kada se brijem ili perem kosu) i to podizanje ruku mi izaziva umor i moram dosta da se naprežem da bi ga i izveo. Takode i u danima kada kada je bol prisutan kao i u danima kada bola nema imam problem sa saginjanjem i uvk pri saginjanju osecam malu nelagodnost u stomaku. Do sada nisam imao seksualne odnose. Kada sam išao kod doktorke opšte prakse, zbog neprijatnosti, nisam spomenuo kako je došlo do ove verovatno povrede (nego sam rekao da mi se problem javio prilikom podizanja velikog tereta) . Takode rekao sam da mi bol inicira podizanje tereta (nisam spominjajo tacku 2) . Pregledi koje sam obavio u poslednjih par meseci su: 1. Ultrazvuk unutrašnjih organa 2. Ultrazvuk mekih tkiva 1. Rendgenski snimak 2. Pregled kod hirurga svi ovi nalazi su apsolutno uredni (to su mi rekli doktori) koji su me pregledali. Jedino, je (rendgenom i ultrazvukom) detektovano da imam pojacanu želudacnu kiselinu. Takode važno je reci da vec destak godina imam problem sa pojacanom želudacnom kiselinom (prošle godina mi je na vma radena gastroskiopija (dr doder) i detektovana helicobacter pylori. U poslednjih godinu dana sam pio trojnu terapiju za uklanjanje ove bakterije i mogu da kažem da su gotovo mi svi simptomi koje izaziva ova bakterija nestali. Po završetku trojne terapije nisam radio novi test (gastroskopiju ili test izdisaja) da bi se utvrdilo da li mi je bakterija još uvek prisutna. Ova napomena za želudacnu kiselinu je veoma važna jer svi lekari kod kojih sam bio više manje smatraju da je uzrocnik ovih mojih stomacnih problema, vrlo verovatno, i dalje ova bakterija i jaka želudacna kiselina. Medutim ja sam apsolutno siguran da postoji neka povreda u stomaku. Molim vas za savet.

    Odgovoreno: 28. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Problem i nije bas uroloski.
      smatram da nije vezan ni za helicobacteriozu.
      bolovi u stomaku su sirok pojam. Morate locirati bol.
      pisite mi na moj meil ali u kratkim recenicama i pokusajte da mi tacno opisete tegobe i bol,
      pa da vidimo da li nesto mozemo da pomognemo.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #90709

    • Imam bolove u stomaku već 3 godine koji ne mogu da se otkriju. Sve sam testove pravi ou sve je u redu, 4. Skenera, 1 magnetna resonansa pankreasa 1magnetna mrcp, kolonskopija gastroskopija ultra zvuk nalazi krvi sve je u najboljem redu a i dalje imam bolove, ne pijem ne pusim imam 39 godina