Bolujem od dijabete sa tri godine. Primam insulin 26 j ujutro i 14 uveče. Poslednjom kontrolom u krvi je suk bio 13, 9 j, a u mokraći 2j. Sada me bole bubrezi, slabije mokrim i moj lekar je odlučio da mi pošalje na institut za urinokulturu. Da li je u pitanju bakterijsko oboljenje ako ih nema u mokraći. Ima proteina malo. Niko mi nije bio bolstan od bubrega niti ja do sada. Pušim, pijem po malo pivo 2% al. Možete mi odgovoriti sa ovim štirim podacima sada jer nemam nalaz koji je svežiji od 2 meseca?

    Odgovoreno: 23. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Secerna bolest ostecuje i bubrege /diabeticka nefropatija/.
      posto vam secer nije dobro regulisan, predlazem vam da se javite endokrinologu-diabetologu
      na pregled i da sednete da iscitate sto vise na internetu o diabetesu mell. Typ 1.