Problem nastao pre oko 5 meseci. . . Bol u abdomenu, totalni gubitak ejakulata, bol u testisima, pad potencije oko 40% . . . Nakon 1mes. Pojavio se ejakulat u kolicini oko 2 puta manjoj od pre nastanka promena, ali pun belih ugrusaka, lice se osulo bolnim cirevima oko ociju i slepoocnica. . . Urolog prepisao ultrazvuk testisa, urogenitalnog trakta i briseve na sve polno prenosive bolesti. . . Uradio i sve je po nalazima sasvim u redu. . . Ejakulat i dalje kolicinski mali, ali su grudvice nestale kao i bol u testisima, potencija slaba. . . Svih 5 meseci me je pratio tup bol u prepuni izmedju testisa i desne noge i ponekad bi se bol spustao do kolena. . . Pitanje 1 da nije mozda prosirenje femoralne vene u pitanju (nema nikakvih spoljnih znakova osim osecaja tezine u odnosu na istu regiju sa leve strane) i da li uraditi dopler k. S. Donjih ekstremiteta, pitanje 2, ukoliko jeste da li je moguca operacija i koje su posledice i opasnosti. . . Pozdrav i unapred hvala po 3 put, mada sa razlicitim pitanjima, i nadam se da nisam dosadan: -)

    Odgovoreno: 24. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Prvo da se rascisti sa bolom u desnoj preponi.
      moguce da je od preponske kile a mala je verovatnoca da je posledica promena
      na femoralnoj veni. Hirurg to da iskljuci.
      sto se tice ejakulata i bolova u testisima i smanjene potencije to je sigurno posledica
      hronicnog zapaljenja prostate. Kada to sanirate smanjit ce se i prestati smetnje koje imate.
      mozete se javiti i na moj meil ali obavezno navedite broj ovog pitanja.