Pre nekih deset dana radio sam spermogram, gde mi je tom prilikom ustanovljeno da imam povecani broj leukocita u spermi, dijagnoza leukocitospermija. Nakon toga sam odradio spermo kulturu gde tom prilikom nisu pronadjene patogene klice. Stim u vezi molim vas za savet posto mi je urolog samo predlozio da pijem 90 dana profertil kapsule.

    Odgovoreno: 18. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Treba da ponovite jos nekoliko puta spermokulturu i da uradite
      briseve uretre na bakterije, gljivice, hlamidije i mikoplazme.
      prvo treba leciti infekciju koja je sigurno prisutna ako postoji leukocitospemia.
      samo treba biti uporan i strpljiv pa je otkriti.
      profertil dolazi u obzir tek nakon izlecenja infekcije.
      ako se izoluju polno prenosive klice, odnosi su sa zastitom i leci se i partnerka.