Poštovanje, imam pitanje vezano je za oca mog. Rodjen je 1942 i ima karcinom prostate vec 3 godine, nije se operisao, isao je na zracenje i bio na terapiji do zadnjih godinu dana. Terapija je ukljucivala, svakodnevno po 1 tabletu i svaki 3-i mjesec je isao da primi neku podkoznu inekciju zastitnu. Sve je bilo dobro, godinu dana je bez ikakve terapije, 6 mjeseci nije isao ni na kakve preglede. Sada je radio detaljne nalaze i uv abdomena je ok, jetra ok. Bubrezi su urednog oblika primjerene velicine. Desno pk sistemdilatiranih i deformisanih čašifa uz zadebljenje zidova, lijevo laka dilatizacija pijelona. Psa je 74, 5, alkalna fosfataza npp je 240, trigliceridi 3, 53mmol/l, lym 51% , mcv 96 fl. Crp je 0, pct 1, 0 ml/l molim vas ako mozete bilo sta da mi odgovorite u vezi ovih nalaza, znam da psa ne valja nikako, a ne mogu da izdrzim dok otac ode kod svog dr za 10 dana. Unaprijed zahvala, jelena

    Odgovoreno: 17. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Vas otac mora redovno da ide na kontrole.
      nesme nikako da dozvoli da pola godine ne ide na preglede ili kod urologa ili na uro onkoloski konzilijum.
      nije nista alarmantno, ali od sada mora na redovne kontrole.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #90365

    • Poštovani,radio sam tumor markeri prostate rezultat 1.780 dali je dobar,takodjer radujem ultra zvuk prostate i bešike kao i analize koje su dobre,ja imam bolove u donjem delu stomaka kao i u preponama,molim Vaš savet.unapred zahvalan