Poštovani, molim vas ako možete da mi date precizan odgovora a tiče se rtg snimaka! Ja sam u ovoj godini2011 imao upalu pluća i radio sa snimke rtg 2 puta i uskoro opet ću raditi 2 puta vratne kičme, uzimao antibiotike, sad zanima me kolika je štetnost tog zračenja jer ja i supruga želimo da se ne čuvamo u spolnom odnosu i pokušavamo da ona zatrudni jer planiramo dijete? Zanima me da li se smijemo upustiti u to da se ne čuvamo? I ako ima neka štetnost koje vrijeme treba čekati da prođe? Unaprijed vam hvala! Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 16. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Sa rtg snimanjima ne treba preterivati. Snima se samo kada se mora.
      zasto bi vratnu kicmu snimali dva puta?
      niste se predozirali.
      radite slobodno na potomstvu.