Postovani, imam pitanje za vas, naime danas su mi stigli rezultati brisa uretre i glansa, u uretri je pronadjena bakterija haemophilus sp. U malom broju dok je na glansu pronadjena staphylococcus aureus, takodje u malom broju. Napomenuo bih da sam u prethodna 3-4 meseca imao problema sa urinarnim infekcijama, najpre mi je letos pronadjena escherichia coli koju sam izlecio, na kontrolnom brisu nadjena mi je providencia na glansu i uretri, oba u masi, a na sledecem kontrolnom brisu escherichia se vratila, doduse samo na glansu i to u masi. Nakon terapije antibioticima i gentamicinom, bio sam siguran da sam se ovaj put potpuno izlecio ali su se sada niotkuda javile nove dve bakterije i potpuno me zbunile. Doktor mi je rekao da je sa lekovima dosta jer ih sa manjim prekidima pijem gotovo 4 meseca, da nemam apsolutno nikakvog razloga za brigu jer su obe bakterije u malom broju, da pijem dosta tecnosti, cajeva i da to prihvatim kao normalno stanje koje bi trebalo da prodje. Zanima me da li da poslusam njegov savet ili da ovo shvatim ozbiljnije i eventualno preduzmem nesto konkretnije? Koje su sanse da ce simptomi (povremeno curenje, blago peckanje, crvenilo) povuci sami od sebe i da li postoji mogucnost da te bakterije ostave trajnije posledice ukoliko ih ne tretiram antibioticima? Unapred sam vam zahvalan! Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 16. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Vas doktor je u pravu. Ne smete preterati sa antibioticima.
      ne treba neprestano da brisevima jurite bakterije.
      one su svuda oko nas. Mi sa njima zivimo.
      treba da radite na podizanju imuniteta. Mozete uzimati biljne preparate.
      promenite nacin ishrane i misljenja. Uzimajte dosta tecnosti.