Pre nekoliko godina javio mi se problem u vidu bola desnog testisa posle seksualnih odnosa i zadebljanje semenog kanala i vazikule. Doktor je konstatovao upalu prostate, pa sam se lecio antibioticima. Radio sam vise puta eksprimatum prostate i bakterioloski nalaz mokrace. U pocetku je bilo bakterija, ali kod nekoliko zadnjih kontrola nalazi su sterilni, a moje tegobe su i dalje izrazene. Slucajno na jednom pregledu doktor mi je gurao prst u kesicu testisa i posumnjao na bruh, ali pregledom hirurga to je demantovano, medjutim primetio sam posle toga da mi se stanje neko vreme popravilo, kao da se nesto odcepilo. Zaboravio sam spomenuti da mi se uz bolove i otok, koji traju oko 1, 5 dan primeti i smanjena kolicina ejakulata, kao da je zacepljen semeni kanal. Cinjenica je da imam uvecanu prostatu, bez nekih izrazenih problema, sem ovoga. Da li se radi o zacepljenom semenom kanalu i da li se moze resiti operacijom. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 17. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Ne verujem da se radi o zacepljenju semenog kanala, vec se radi
      o bolnom refleksu koji se od prostate prenosi duz semenog kanala do testisa.
      u osnovi je zapaljenje prostate koje treba duze vreme leciti.
      ja koristim biljne preparate za ovu terapiju.