Postovani doktore dugo vremena uporno lecim hronicni prostatitis koji je izazvan bakterijom proteus mirabilis, antibiotici mi ne reaguju na tu bakteriju. Moj urolog mi predlaze da pokusam na torlaku da uradim auto vakcinu. Interesuje me dali mi vakcina moze pomoci? Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 15. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Nemam iskustvo sa vakcinom. Ali znam da je infekcija proteus mirabilisom uglavnom kod imunodeficijentnih
      osoba/kod onih sa oslabljenim imunitetom/.
      znaci treba prvenstveno raditi na jacanju imuniteta a onda vam nece ni trebati antibiotici.
      ako vas vise o tome zanima mozete se javiti na moj meil ali se pozovite na datum i broj ovog
      pitanja.