Postovani, imam 28 godina i mikroadenom na hipofizi i vec neko vreme pijem bromokriptin. Supruga i ja pokusavamo da ostvarimo trudnocu ali nam ne uspeva skoro godinu dana. Uradio sam spermogram pa vas molim za tumacenje rezultata. Izgled: zuckast zapremina ejakulata: 2ml likvefakcija: 3min viskoznost: smanjena koagulacija: da ph: 8 br. Spermatozoida/ml: 50x10^6 br. Spermatozoida/vol: 100x10^6 progresivno pokretnih: 30% pokretnih u mestu: 5% nepokretnih: 65% leukocita: 3-4 normalne forme 43% abnormalne forme 57% glava 13% vrat 0% rep 44%

    Odgovoreno: 14. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Broj je dobar ali je smanjen procenat pokretljivih spermatozoida i nesto je manji broj spermatozoida
      normalnog oblika.
      to je najverovatnije posledica infekcije koju imate a o cemu govore poviseni leukociti.
      infekciju treba istraziti.
      ako se otkriju polno prenosive klice lecite se oboje. Odnosi sa zastitom.
      ocekuje se oplodnja prirodnim putem ali posle lecenja.