Poštovani, prije neka tri mjeseca sam primjetio promjene na donjem dijelu penisa i na dijelu glavića. Promjena na donjem dijelu penisa je u suštini dio kože koji je neznatno viši od ostatka tkiva i bijele je boje, dimenzija oko 20 x 5 mm, a promjena na glaviću je istog nivoa kao i zdrava koža ali je bijele boje. Nisam primjetio da se promjena povećava, širi ili pojavljuje na nekim drugim mjestima. Po primjećivanju promjene pooštrio sam ličnu higijenu (dva- tri puta dnevno pranje polnog organa antibakterisjkim sapunom i detaljno sušenje, redovno pranje poslije svakog seksualnog odnosa) a prije mjesec dana sam samoinicijativno počeo koristiti mast chloranpfenikol dva do tri puta dnevno, mikoderm 2x i bivacun prašak 2x dnevno. Do sada nema pozitivnih rezultata. Oženjen sam i odnose imam samo sa suprugom. Dugogodišnji sam dijabetičar na inteziviranoj insulinskoj terapiji i do sada nemam komplikacija vezanih za dijabetes. Od ostalih bolesti i stanja koja mogu uticati na donošenje pravilnog zaključka imam vitiligo i hirsuties papillaris genitali. Ljekaru se nisam obraćao sa ovim problemom. Molim vas da mi kažete o čemu se radi, koliko je opasno i koju terapiju bi mogao koristiti. Hvala vam unaprijed.

    Odgovoreno: 15. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Mozda su promene u okviru vitiliga ali je najbolje da vas pogleda dermatovenerolog.
      klinicki pregled nista ne moze zameniti.
      voleo bih nakon tog pregleda da se javite sa nalazom na moj meil: bocokic@gmail. Com
      i obavezno se pozovite na datum i broj ovog pitanja.