Postovani, molim vas za odgovor u najkracem roku. Treba mi misljenje urologa u vezi sa mojim problemom. Imam 27 godina i f34 dijagnozu. Problem- krv u ejakulatu 0d pre 2 meseca koji je neprirodne zuckaste boje i neprijatnog mirisa uz povremene bolove u predjelu prostate. Analize uradjene na vma u bg kazu sledece-- kks, tumor markeri i enzimi u redu, testosteron 13, 76, eho male karlice i testisa uredan, prostata 42x25x35 sjemene vezikule obostrano simetricno voluminoznije. Uk i sk negativne ali me licno zabrinjava spermogram-- koagulacija- da, izgled-smedj, volumen 3. 2, likvefakcija 30 min, viskoznost- povisena, broj sperm. 12. 5, pokretljivost posle 1 sat akt-40% , nepokretni 55% , leukociti 0-3. Eritrociti- dosta hemoliziranih, malo smezuranih i po koji bled. Normalne forme 51% . Molim vas za misljenje i sta da preduzmen jer se jos nisam obratio urologu za konacan stav. Zanima i uticaj nekih antidepresiva iz grupe ssri na rad prostate. Hvala.

    Odgovoreno: 13. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Sem broja spermatozoida, ostali nalaz spermograma je dobar.
      tegobe koje imate su posledica zapalenja prostate, odatle i krv u spermi i takav spermogram.
      za to vam mogu predloziti biljne preparate. Ako vas to interesuje, javite se na moj meil.
      antidepresivi imaju i svoja nezeljena dejstva, ali sta se tu moze, ako vec morate da ih uzimate.