Postovani, imam enteroccocus fecalis (spermokultura) i hlamidiju (bris iz uretre) duze od 1 godine (koliko je meni poznato) . Simptomi se javljaju periodicno u vidu pecenja, a sa spermom mi se desavalo da se degenerise vise puta i da imam bolove prilikom ejakulacije. Vise puta sam koristio antibiotike i razne cajeve, pridrzavao se odredjene dijete koja mi je prepisana, ali i dalje nemam uspeha u eliminisanju. . . Vezano za hlamidiju, nikada nisam imao seksualne odnose a imam je. . . Imao sam do skoro kamen u levom bubregu, u desnom samo pesak. . . Imam 21 godinu, zivim uglavnom uredan zivot. . . Ne pijem, ne pusim, nisam gojazan. . . Navescu samo jos da imam velike probleme sa cirkulacijom. . . Ocekujem vas odgovor. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Kako nemate neke posebne smetnje ne morate obracati paznju na klice koje imate.
      prvo enterokok je uslovno patogena klica sto u prevodu znaci da je ne morate ni
      mnogo agresivno leciti. Moze i bez antibiotika.
      drugo-ako niste imali odnose onda nema logike da imate hlamidiju.
      testovi koji se rade nisu sto posto sigurni.
      mozda mozete uzimate suplemente i vise tecnosti.