Postovani, da li bi mi objasnili dijagnozu? Na uz mokracna besika je dobro distendirana, lako zadebljanih i neravnih zidova. Na prednjem zidu postoji jedna nesigurna hiperehogena senka. Bubrezi su lako smanjenih dimenzija, desno u donjem polu prisutni vs kalkulusi do vel 6 mm. Dg. Csytitis ac in sanatione st post macrohaematuriam nephrolithiasis lat sin vs. Preporucena iv urografija hvala!

    Odgovoreno: 13. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Definitivna dijagnoza ce biti postavljena posle ivu/dubinskog snimanja bubrega i besike/, eventualno
      i posle cistoskopije iz razloga sto ste mokrili krv.
      inace ultrazvucni pregled govori o kalkulozi u donjem polu desnog bubrega i o bubrezima
      manjih dimenzija.
      vazni su i laboratorijski nalazi krvi i bakterioloski pregledi mokrace/urinokultura/.