Imam sina od 3 god, pre 1. 5 mesec mu je ustanovljena vodena kila i receno nam je da pratimo u narednih 6 meseci. Medjutim, kila mu se nije povlacila, vec je na zalost sve veca *trenutno je velicine sljive, testis se prakticno ni ne vidi. Savetovana nam je operacija, ali ja bih zelela da izbegnem totalnu anesteziju. Da li postoji neka alternativa i da li je moguce da se (tako velika kila) ipak povucce?

    Odgovoreno: 11. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Vodena kila velicine sljive nije mnogo velika, da se ne bi povukla.
      ako se to ne desi sledi operacija koja je rutinska i deca je lako podnose.
      za anesteziju ne morate da brinete.