Danas mi je dr uradio ultrazvuk bubrega. U nalazu stoji-bubrezi su obično položeni, obično su i veliki, očuvanog su parenhima, sa znacima zastoja obostrano gr. Do ii. Centralni odjeci su jaki od refraktarne zone. Morala sam da je pitam šta sve to znači- zastoj?!!! Koliko je opasno i ostalo. Ona mi je samo rekla da uzmem uput za urologiju i da će mi oni sve reći. A ja ću do tada da svisnem, jer ću po svemu sudeći čekati duuugooo da dobijem bilo kakav odgovor. P. S. A nekoliko godina unazad bijem bitku s bakterijama u mokraći, mislim da je sve ovo posledica toga. Potrebno mi je da mi samo neko kaže šta sve to znači, koliko je ozbiljno, ima li leka: (

    Odgovoreno: 10. 11. 2011.
    • Poštovana,
      To znaci da su vam supljine oba bubrega prosirene zbog usporenog oticanja mokrace
      kroz uretere /mokracovode / do besike. To je posledica nekog desavanja na
      ureteropijelicnom vratu/pocetnom delu mokracovoda/ili negde u mokracovodu od vrata do besike.
      o cemu se tacno radi to ce utvrditi urolog dodatnim pretragama/nativni urotrakta, ivu. . /