Poštovanje, imam pitanje u vezi terapije za e. Coli. Naime, ja i supruga nemamo djece pa sam se odlučio da uradiom spermogram i spermokulturu, kontrole radi. Spermogram je ok a spermokultura je pokazala proteus mirabilis. Doktor mi je dao terapiju ciprocinal 10 dana (2xdnevno 500mg) . Kada je to prošlo uradio sam ponovo spermokulturu, proteusa nema ali ima e. Coli. Ab kaže da je jako osjetljiva na: amoxicilin+clavulanska kis; cefalexin (ceporex) i cefriaxon (longacef) , slabije osjetljiva na gentamycin itd. . . Šta biste mi vi preporučili kao terapiju? Koji antibiotik, koja doza koliko dugo? Svakako ću poći sa ovim nalazom kod ljekara ali sam htio i drugo mišljenje. Unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 10. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Ja bih vam preporucio da iscitate na ovom sajtu pitanja sa slicnom problematikom.
      tamo ce te videti moje misljenje o infekciji eserihijom coli.