Postovani doktore, prosle godine mi je dijagnosticiran enteroccocus u ejakulatu, nakon izlecenja antibiotikom nalaz ejakulata je negativan na bakterija. Ali tegobe (bol u donjem djelu trbuha) se nastavljaju, i jucer je dijagnoza prosireni desni ingvinalni kanal, i kaže doktor da su tegobe zbog toga. Takođe prostata više nije uvecana. Problem je u tome sto mi je smanjena kolicina ejakulata i sexualna želja. Dali to ima veze sa tim i sta da radim. Hvala!

    Odgovoreno: 11. 11. 2011.
    • Poštovani,
      Mislim da su kod vas dve stvari u pitanju.
      smanjena kolicina ejakulata, bol u donjem delu trbuha i nedostatak sexualne zelje su posledica hronicnog prostatitisa.
      prosireni ingvinalni kanal je samo uzgredni nalaz koji opisane smetnje sigurno ne daje.