Postovani, imam kamenje u bubregu i vadila sam operacijom iz uretera idesnog bubrega, sad opet imam problema sa njim, isla sam u urgentni, pa me interesuju znacenja mojih dijagnoza sa zadnjeg pregleda. Nephtolithiasis, hydronefrosis, splenomegalija, lien accesorius, koagulum v. Urinariae susp. U medjuvremenu mi je pukao oziljak i nemogu da nastave vadjenje kamena dok se to ne koriguje. Imam dupli bubreg sa te strane gde je kamen. Hvala u napred.

    Odgovoreno: 06. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da je izvrsena pravilna procena vaseg stanja,
      ali mislim da bi bilo bolje da se hospitalizujete.
      dijagnose kazu da imate kamenje u bubregu sa prosirenjem bubreznih supljina i
      povecanom slezinom.