Postovani, da li biste mogli da mi kazete vase misljenje o rezultatima? Imao sam mikroplazmu i urea plazmu sada po zadnjem brisu nemam. Hormoni su uredu. Konstatovana mi je prosirena vena (varikocela) na levom testisu. Interesuje me da li bi sa ovim rezultatima mogla da se radi insemenacija ili vantelesna oplodnja? Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Za vto je teoretski dovoljan i jedan spermatozoid.
      mozete uraditi operaciju varikocele pa da se saceka rezultat.
      iako su vam sada nalazi hlamidije i mikoplazmi negativni verovatno oni imaju najveci udeo
      u ovakvom spermogramu. Za njihovo lecenje predlazem promenu ishrane i suplementaciju.