Pre 3 meseca sam dobio dijagnozu varikocele i posle spergrama koji je bio odličan mi je rečeno da nema potrebe za intervencijom. Međutim urolog koji me je pregledao je sve nekako to nabrzaka uradio, od pregleda ručnog do ultra zvuka, ok, razumem ima hitnijih stvari ali opet. . . Moje pitanje se odnosi na sledeće, imam malu oteklinu na vrhu levog testisa gde vene ulaze u njega, neretko me zaboli levi ili desni testis, da li to ima veze sa ovim ili je nešto drugo? Hvala

    Odgovoreno: 28. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Mislim da nema veze sa varikocelom i da se verovatno radi o zapaljenjskom procesu na prostati ili epididimisu.
      predlazem da uradite laboratorijske analize krvi i mokrace, urinokulturu, spermokulturu i briseve
      uretre na bakterije i gljivice, hlamidiju i mikoplazme.