Molim vas da protumacite nalaze spermograma supruga: izgled-zuckast, zapremina 5ml, likvefakcija 10, viskoznost-povisena, koagulacija-da, ph-7, 5, br. Spermatozoida/ml - 94, 5, br. Spermatozoida/vol-472, 5, progresivno pokrentnih-30% , pokretnih u mestu-10% , nepokretnih-60% , leukocita 25-30, normalne forme 32, abnormalne 68, glava 48, vrat 0, rep 20. Spermokultura-izolovana fiz. Flora prednjeg dela uretre. Poslednjih 9 meseci pokusavamo da ostanem u drugom stanju.

    Odgovoreno: 28. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Procenat spermatozoida normalne forme je smanjen kao i procenat pokretljivih.
      povisena viskoznost kao i povecan broj leukocita govore za prisustvo infekcije.
      infekciju treba detektovati a potom adekvatno leciti.
      ako se radi o polno prenosivim klicama leciti oba partnera a odnosi su sa zastitom.