Postovani, prije 10 mjeseci nadjen mi je enterococcus ssp u spermi, i dijagnosticirana upala prostate, nakon dvije kure antibiotika stanje se malo poboljsalo a ovo ljeto i skroz. Sada opet imam bolove, a primjetio sam i spuzvasti zuti iscjedak iz spolovila. . . Sve to je praceno cestim proljevima, ili mekom stolicom, pa ne znam dali moze da bude povezano. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 26. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Enterokok je prisutan u fizioloskoj flori debelog creva.
      tipicni je predstavnik oportunisticke flore koja najcesce izaziva infekcije urogenitalnog
      trakta i zucnih puteva. Znaci izaziva infekcije kod imunodeficijentnih osoba.
      iz toga sledi zakljucak da treba raditi na podizanju imuniteta pravilnom ishranom, cuvanjem
      od stresova, uzimanjem suplemenata itd.
      upaljena prostata je hronicno stanje te cim se stvore uslovi proces se ponovo aktivira.
      prolivi verovatno nemaju vezu sa stanjem na prostati.
      mozete istovremeno leciti i prostatu i prolive suplementima.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #89293

    • Postovani doktore, koje suplemente mi predlazete za moj slucaj. Hvala.