U braku sam godinu dana. Imamo redovne odnose bez ikakve zaštite, pratimo plodne dane, ali još uvek nismo začeli dete. 17. 10. 2011. God uradio sam spermogram. Vrednosti su: izgled-beličast, volumen-3, 4, ph-7, 7, broj spermatozoida 52, 0, pokretnih sper. 27% , slabo pokretnih 35% , nepokretnih 38% , normalne forme 50% , patološke forme 50% , leukociti 2-4, eritrociti-nema, epitelne ćelije-nema, fruktoza-1, 0. Urolog je pregledao rezultate i dao mi da uzimam profertil tablete 3 meseca. Nepušač sam, ne pijem hranim se zdravo. Želim i vaše mišljenje i da li ima potrebe za još neke analize, kao i da li je normalan broj leukocita na ovom nalazu? Unaprd zahvalan

    Odgovoreno: 24. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Bilo bi bolje da ste spermogram skenirali i poslali ga u obrascu.
      na osnovu onoga sto ste napisali spermogram je dobar, ali kao sto ste i vi primetili
      poviseni su leukociti sto je sigurno znak postojece infekcije.
      nju treba ispitati i potom pravilno leciti.
      mozete se javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno navedite datum i broj ovog pitanja.