Ustanovljeno je da imam pesak u oba bubrega, moja pitanja su: -koliko dugo mogu da imam tegobe, imam ih preko 5 god. (ovo sam rekao i urologu na pregledima, ali nisam dobio odgovor) ? -da li mogu zbog peska da imam bol koji se krece od bubrega do (u mom slucaju desnog) testisa (na primer kad se prehladim) , a i u korenu samog testisa? -da li bol od kretanja peska moze da se oseti od slabine ka pupku i u blizini pupka (imam i dijagnozu iritabilnog kolona) ? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 23. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Bolovi od peska u bubrezima mogu ici u testise.
      bolovi u preponama mogu takodjer biti od peska ali mogu biti i od zapaljenja prostate ali i
      od strane iritabilnog kolona.
      ako postoji preponska kila onda i ona moze dati slicne tegobe.
      pored urologa konsultujte i gastroenterologa a hirurg neka iskljuci preponsku kilu. .