Postovanje doktore! Na moje pitanje u vezi nalaza hiperehogena zona na prostati vi ste mi odgovorili sledece: "hiperehogene zone na prostati koje se vidi pri ultrazvuku su znak starih infekcija, odnosno kalcifikacije kanalica prostate i ne predstavljaju alarmantan nalaz. Hipoehogene zone su ultrazvucni nalaz kod karcinoma prostate. " prvo kazete da nema razloga za alarmiranje a potom da to predstavlja karcinom prostate? Razjasnite mi molim vas ako ste u mogucnosti, imam 27 godina i nisam imao problema sa prostatom do sada, ultrazvuk je pokazao hiperehogenu zonu velicine 1, 1 cm. Hvala!

    Odgovoreno: 23. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Pravite razliku izmedju hiperehogene i hipoehogene zone.
      procitajte jos jednom moj odgovor.
      nalaz hiperehogene zone u vasem slucaju nije od znacaja-ako
      vam je ovako lakse.