Pitanje je vezano za mog oca koji je 1943 godište. U nalazu piše: adenocarcinoma invasivum prostate gleason score 9 (5+4) . Udeo tumorske komponente u desnom lobusu je oko 90% , a u levom lobusu prisutno je mikroskopsko polje <10% . Inače na zadnjem nalazu mu je psa bio oko 25, pre nego je uradio ovu biopsiju. Šta ovo znači, kako je stanje i kako lečiti?

    Odgovoreno: 24. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Biopsija kod vaseg oca pokazuje da se radi o lose diferenciranom tumoru /gleason score 9 /.
      terapija zavisi od toga da li su prisutne udaljene metastaze, sto je verovatno dodatnim
      pregledima njegov doktor i odradio.
      najbolje je da se ide na onkolosko uroloski konzilijum koji ce klasifikovati tumor i predloziti
      lecenje po protokolu.