Postavio sam vam pitanje u vezi loših rezultata sa spermograma pitanje broj 88515. Bio sam na pregledu kod urologa i konstatovao mi je da imam proširenu venu na levom testisu, varicocella. Na levom testisu je problem jer ga blokira epididim, bar je tako rekao doktor, imao sam upalu pre 5 godina na tom testisu. Doktor predlaže operaciju, podvezivanje te vene kako mi je to objasnio. Da li da uradim još jedan spermogram i još jedan pregled kod drugog urologa ili da bez preglede odem na operaciju?

    Odgovoreno: 21. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Oligostenija ili astenooligospermija je najcesce posledica infekcije, imunih procesa ali i
      varikocele. U principu se u takvim slucajevima varikocela operise.
      pogledao sam ranije pitanje i vidim da ste imali i infekciju.
      mozda je bolje da sacekate sa operacijom i da ponovite spermogram sa spermokulturom.
      infekciju ce te u svakom slucaju morati da lecite.
      mozete se javiti na moj meil sa ovim novim nalazima i opet se pozovite na broj i datum oba ova pitanja.