Postovanje doktore! Vec izvesno vreme cesto mokrim i imam neke cudne bolove u predelu besike. Obratio sam se doktoru i dobio uput za eho abdomena. Tu se pokazalo da je sve ok, sem nalaza da na prostati postoji hiperehogena zona (belo na snimku) velicine 1, 1 cm. Prostata je normalne mase 17 grama. Krv i mokraca su ok. Interesuje me sta to moze da predstavlja jer mi tamo (na ultrazvuku) nista nisu rekli? Sledece zakazano javljanje doktoru imam tek za 7 dana pa bih voleo da cujem vase misljenje!

    Odgovoreno: 21. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Hiperehogene zone na prostati koje se vidi pri ultrazvuku su znak starih infekcija,
      odnosno kalcifikacije kanalica prostate i ne predstavljaju alarmantan nalaz.
      hipoehogene zone su ultrazvucni nalaz kod karcinoma prostate.