Poštovani, imama dete od 17 meseci kome nikako ne uspevam da prevučem kožicu preko piše. Svako veče posle kupanja prevlačim kožicu posle kupanja-po savetu pedijatra ništa nasilno nego blago- ali to očigledno ne radim kako treba. Negde sam pročitala da se maže mazati didermal mast kako bi kožica smekšala. Moje pitanje je da li mogu da koristim tu mast i koliko dugo? Hvala

    Odgovoreno: 20. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Ja vam ne bih preporucio da koristite didermal mast /kombinacija kortikosteroida i antibiotika/.
      bolje je da dete odvedete kod urologa koji ce kozu "odlepiti" sa glansa/manuelna adhesiolisa/.
      vi ce te tek posle toga moci da koristite -najbolje pavlovicevu mast. I pri kupanju ce te povlaciti kozicu
      stalno, jer ce u protivnom opet da se slepi koza prepucijuma za glans.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #89062

    • Verica Pavlovic 17. 06. 2012.

      Nama je pedijatar prepisao didermal mast, beba je imala 8 meseci.