Nakon ocajnog spermograma (2 i po miliona samo) , operisali su mi varikocelu,. . Rezultati spermograma nakon 8 meseci su sledeci: kolicina sperme-4ml konzistencija-gusta viskozitet-rastegljiva ph vred-7. 8 br. Spermija u i/ml-22 500 000 pokretljivost-oslabljena progresivno pokretljivih spermija-35% pokretljivost spermija nakon 1h-35% ozivljavanja nakon 1h-nema normalnih spermija-40% patoloski oblici-59% nezrelih spermija-1% celije u ejakulatu-spermije i celije spermiogeneze molim vas za savet, kako da popravim spermogram,. . . Supruga i ja vec duze vreme pokusavamo da imamo dece,. . . .: ( ( ( (u napred hvala!!

    Odgovoreno: 17. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Posle operacije varikocele vas spermogram se rapidno poboljsao i skoro da je normalan.
      bilo bi bolje da ste mi obrazac -nalaz spermograma skenirali.