Poštovani! Već mjesec dana nosim kateter zbog nemogučnosti mokrenja. Nalazi urina, ureje, kreatinina krvi su uredni. Ct abdomena uredan. Ultrazvuk abdomena, bubrega mjehura uredan. Urolog me šalje na urografiju s kontrastom i mikciju mjehura. Naruče me, ali me po dolasku odbiju zbog katetera. Nekako sam uspijela ishoditi skidanje katetera i napravili su mikciju te vratili kateter. Nalaz uredan. Nisu željeli odmah napraviti i urografiju s kontrastom. Neznam zašto. Urolog ordinira samo ponedijeljkom. Svaku pretragu moram čekati dosta dugo. Molim vas recite šta da radim, jer vidim nezainteresiranost mog urologa. Neke pretrage sam platila, što nije jeftino, samo da bih brže dobila tražene nalaze. Pomozite!!!!!!!!!

    Odgovoreno: 17. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Ako vam je uradjena mikciona cistografija /snimanje mokracne besike kontrastom u toku mokrenja/,
      znaci da mozete da mokrite jer vam je to radjeno posle skidanja katetera.
      ako imate problema sa mokrenjem trazite od vaseg urologa da vam se uradi urodinamsko ispitivanje
      koje ce tacno pokazati razlog otezanog mokrenja.