Postovani dr imam 17 godina i moj problem je sledeci. Pre nekih 5 dana u dnu stomaka na levoj strani iznad prepone osetio sam iritirajuci bol kad se oslonim na tu stranu (levu nogu) . Istog dana pred veče bol je postao nepodnošljiv pri oslanjanju na levu nogu i pri svakom pregibu, istezanju hodanju. U toku mirovanja (sedenja, lezenja) ne osecam nikakvu smetnju. Posle prespavane noci, bol nije bio toliko jak ali i dalje sam ga osećao. Narednih dana bol iznad leve prepone ostao je isti, ali me je zaboleo i levi testis. Ovakvo stanje (bol iznad leve prepone i u levom testisu još uvek traje. Moram da napomenem da vec 4-5 godina u mošnicama pored testisa se nalazi po meni neke žile ili vene (nisam siguran sta je) pošto se zbog toga nikada nisam obracao lekaru jer mi nije pravilo probleme. "toga" u levoj mošnici ima mnogo više nego u desnoj pa se jasno vidi da je levi testis više spušten nego desni. Takođe napominjem da ni na stomaku ni na preponama nemam nikakvih ispupčenja ni neravnina. Moja pitanja su sledeća: od čega ovaj bol moze nastati, dali može od te "mase"koja je pored testisa i šta je ta "masa" ustvari? U vreme kad se bol pojavio nisam se bavio fizickom aktivnosti, mada predhodnih meseci i godina sam radio teže fizičke poslove. Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 15. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Masa koju opisujete su verovatno prosirene vene.
      levi testis je normalno nize polozen u odnosu na desni.
      ako bolovi potraju, javite se urologu da se iskljuci preponska kila, moguca infekcija
      ili torzija.