Poz, molim za odgovor sto pre. Jos otprilike od februara su poceli problemi. . Konstantna potreba za mokrenjem, nelagodnost u donjem delu stomaka, kao neko golicanje. . Taj osecaj varira, nekada je izuzetno pojacan, toliko da imam preteranu potrebu za mokrenjem, onemogucava mi normalan zivot i cini me izuzetno nervoznom, nekada je osecaj malo slabiji, ali nikada ne prestaje. . Radila sam 2 urinokulture i sediment urinoklture, nalazi su bili uredni. Pokusala sam sa cefaleksinom, popila 2 kutije palisepta, pila i uvin caj, kapsule brusnice, ali ne osecam nikakvo poboljsanje. . U maju mesecu sam se obratila ginekologu, uradila kompletan ginekoloski pregled, svi nalazi su bili u redu. Uradjen je i uz bubrega i bio je ok. U poslednjih 2 meseca se mucim i sa vaginalnom kandidom, ne reaguje ni na kakve antibiotike, ponovo sam se obratila istom ginekologu koja mi prepisuje terapije. Medjutim, napomenula sam joj ponovo da i ova nelagodnost i potreba za mokrenjem i dalje postoji, dok ona smatra da taj osecaj potice od kandide. Mada meni je to nelogicno, s obzirom da sam se maja meseca javila sa tim problemom i nagonom, a bris tada nije pokazao nikakve gljivice. Sta dalje da radim, kome da se obratim? Sta moze biti uzrok ovom osecaju? Postajem stvarno ocajna, i vise nmg da trpim ovu nelagodnost, nmg ni na sta da se skoncetrisem i normalno da zivim.

    Odgovoreno: 13. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Kandidijaza je po nekada u celom organizmu. Ako ste bakterioloske preglede odradile, onda
      treba uraditi i endoskopiju /cistoskopiju/ besike.
      mozete mi se obratiti na meil: bocokic@gmail. Com