Postovani doktore moja dijagnoza je n23 na ultra zvucnom pregledu konstantovano je sledece oba bubrega obicne velicine polozaja i oblika u desnom bubregu staza ii/iii stepena. U levom bez staze i kalkuloze, paenhim ocuvan. M. Besika nedovoljno puna. Uz m. Besiku, sa desne strane vidi se anehogena formacija, promere 40x18mm-moze da odgovara divertikulum ali i da je druge etiologije. Molim vase misljenje predlozena mi je citoskopija. Hvala na razumevanju!

    Odgovoreno: 12. 10. 2011.
    • Poštovana,
      N 23 sifra- je sifra za bubreznu koliku u vasem slucaju sa desne strane.
      desni bubreg je dilatiranih supljina zbog staze mokrace koju izaziva opisana promena sa desne
      strane besike. O kom se procesu radi neznam ali ce dijagnostika to utvrditi.
      pocelo se od cistoskopije a mozda ce se uraditi i ureterorenoskopija desno a sigurno i skener
      karlice. Mora se utvrditi o kakvoj se promeni radi i od toga ce zavisiti dalje lecenje.