Postovani doktore, operisao sam pre 8 meseci debelo crevo od divertikula. Naime posle skidanja katetra koji sam nosio polako sam poceo pa sve vise i vise da imam problema sa mokrenjem jer je doslo do otezanog mokrenja. Javio sam se urologu i on mi evo vec treci but radi buziranje ali u pocetku bude bolje pa za 20-ak dana opet dolazi do otezanog mokrenja. Dg mi je stenosis urethare. St. Post caterisiatio v. Urinariae. Sada mi doktorka predlaze da uradimo cistoskopiju na sta sam ja pristao. Nagovestila mi je da ce mozda trebati da se radi operacija na toj stenozi. Sada me strasno interesuje kako se radi ta operacija, dali je to uspesno, koliko traje operacija i koliko pacijent ostaje na odelenju nakon te intervencije. Unapred vam hvala!!!

    Odgovoreno: 10. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Prvo da se utvrdi stenoza uretre.
      radi se uretrotomija interna -endoskopsko uzduzno presecanje
      stenozirane uretre specijalnim uretrotomom.
      na odelenju se ostaje kratko vreme.