Poštovani, imao sam uvećanu prostatu /31 gr. / i dijagnozu adenom prostate/. . Od pre tri godine uzimam terapiju: proskar 5 mg. I alfapres 2 mg. Sada mi je prostata 20 grama, normalne gradje, urin je sterilan. Nemam problema sa uriniranjem, noću eventualno ustajem jednom, praženje bešike na mereno na ultra zvuku je odlično. Ova terapija mi veoma odgovara i odlično se osećam. Moje je pitanje da li postoji vremensko ograničenje korišćenja proskara? Najlepše se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 08. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Proscar /finesterid/ je inhibitor enzima 5 alfa reduktaze i koristi se samo kod bhp /benigna
      hiperplazija prostate/.
      smatram da vec dugo uzimate ovaj preparat pa napravite malo i pauzu.
      nadam se da ste procitali nezeljena dejstva preparata.