Postovani doktore radio sam test spermogram i spermokulture. Moje pitanje je da li ja mogu da imam dece s obzirom da imam odredjenih problema koje bih molio da mi protumacite posto nista ne raumem osim sto vidim da nije dobar nalaz. Unapred zahvalan rezultati su: izveštaj o ispitivanju 05. 10. 2011 analiza: rezultat: referentna vrednost: donja gornja spermocitogram # normalne forme 20 >60% abnormalne forme 80 <40% glava 3 <30% vrat 0 <20% rep 77 <20% spermogram # izgled beličast zapremina ejakulata 2, 5 2 7 ml likvefakcija izostala 0 30 min viskoznost smanjena koagulacija da ph 9 7, 2 7, 8 br spermatozoida/ml 35, 5 20 250 x10^6/1 izveštaj o ispitivanju 05. 10. 2011 analiza: rezultat: referentna vrednost: donja gornja broj spermatozoida/vol 88, 75 >50 x10^6/ progresivno pokretnih 35 >25% pokretnih u mestu 5 >10% nepokretnih 60% leukocita 5-6 u vidnom do 15 trajanje apstinencije: 3 dana

    Odgovoreno: 08. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Molim sve pri slanju spermograma da laboratorijski nalaz isprintuju jer je ovako tesko
      tumaciti nalaz.
      kod vas postoji smanjen procenat spermatozoida normalnog oblika ako sam se ja dobro snasao u vasim komentarima.
      izostanak likvefakcije i prisustvo leukocita govori za neku disfunkciju na nivou prostate, najverovatnije
      infekciju. To treba bakterioloskim pregledime utvrditi i potom pravilno leciti.
      nakon toga bi se ocekivalo popravljanje spermograma i prirodno zacece.