Radio sam spermogram, i rezultati su sledeći: konzistencija gusta, viskozitet rastegljiv, ph vrednost 8, 0, 7, 5 miliona spermija, pokretljivost oslabljena, progresivno pokretnih spermija 40% , pokretljivost spermija posle jednog sata 40% , oživljavanje spermija posle jednog sata nema, normalnih spermija 50% , patološki oblici 49% , nezrelih 1% , ćelije u ejakulatu ćelije i spermije spermiogeneze, leukociti. Dijagnoza oligazoospermija do gradus gravis. Koliko su loši ovi rezultati, upućen sam kod urologa da radim bris na klamid, ureoplaz. Mikroplaz. Bris uretre. Koji su uzroci lošihrezultata i kolike su mere za dobre rezultate. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Verovatno je infekcija uzrok ovakvog rezultata.
      urolog je poceo sa ispitivanjima, odnosno otkrivanjem uzrocnika infekcije.
      posle toga ce uslediti lecenje.
      odnosi da budu sa zastitom.
      ako se otkrije polno prenosiva infekcija, sprovodi se i lecenje partnerke.
      mozete se javiti na moj meil ali mi tada saljete printovane nalaze a ne komentare.
      obavezno se pozvati na broj ovog pitanja.